Paczolay Judit
fuvola

Kezdettől fogva zenei pályára készültem. Két év furulyázás után, 9 évesen kezdtem fuvolázni Pócz Ildikó tanárnőnél Cegléden.Szakközépiskolai tanulmányaimat a békéscsabai Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában kezdtem meg Alföldy-Boruss Eszternél, másfél év után azonban átjelentkeztem a Váci Zeneművészeti Szakközépiskolába, ahol Ittzés Gergely növendéke lettem. Egy évre rá Kaposváron az Országos Jeney Zoltán Fuvolaversenyen I. helyezést értem el. Érettségi után felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemre. Itt Kovács Lóránt növendékeként 2003-ban diplomáztam jeles eredménnyel.Ezt követően a győri Richter János Zeneművészeti Szakközépiskolában kezdtem tanítani. Ugyanebben az időszakban működött a TeTraVERSI fuvolanégyes, amelyet Ittzés Gergely alapított.Fesztiválokon léptünk fel itthon és a környező országokban, a Magyar Rádió több koncertünket rögzítette.A kvartett több lemezfelvételt készített a Hungaroton, a Fon-Trade Music és a new yorki 903 Records számára.Számos új művet mutattunk be, amelyek a legmodernebb játéktechnikákat is alkalmazták. Zenekari muzsikusként gyakran működtem közre az Óbudai Danubia Zenekarban és az Új Magyar Zene Egyesülete (UMZE) koncertjein.Szeretném tudásom legmagasabb szintjén tanítani a növendékeket és bevezetni Őket a zenetanulás rejtelmeibe.