Szakács Anita
gordonka

Zenei tanulmányaimat hét éves koromban a pápai Bartók Béla Zeneiskolában kezdtem. Ezt követően a veszprémi Dohnányi Ernő Zeneművészeti Szakközépiskolában folytattam gordonka tanulmányaimat. 1999-ben felvételt nyertem a győri Széchenyi István Egyetem Varga Tibor Zeneművészeti Intézetbe, ahol 2007-ben klasszikus gordonka és kamaraművész diplomát szereztem. 2015-ben szintén Győrben a gordonka mestertanári diplomát is megszereztem. Négy évig tanítottam a tatai Concerto Zeneiskolában, majd ezt követően a mosonmagyaróvári Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola gordonkatanára voltam nyolc évig. Emellett a Győri Nemzeti Színház zenekarában csellóztam kilenc éven át, mint állandó kisegítő.2016 nyarán költöztem a fővárosba. Jelenleg a Józsefvárosi Zeneiskola gordonkatanára vagyok.