Urbán Orsolya
gordonka

Mindig is szerettem gyerekekkel foglalkozni, és a zenei pályán elindulva is ez volt a vágyam, hogy ne csak zenéljek, hanem másokkal is megszerettessem a muzsikálást. Zeneiskolai tanulmányaimat a Kispesti Zeneiskolában kezdtem, csellótanárom Wimmer Ákos volt. A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában Lengyel Endre növendéke voltam. 1991- 1996-ig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Budapesti Tanárképző Tagozatán pedig dr. Déri György volt a tanárom. Gordonkatanár-kamaraművész diplomám megszerzése után a Fóti Zeneiskolában helyezkedtem el, mint gordonkatanár, ahol jelenleg is tanítok félállásban. Közben született 3 gyermekem, akikkel főállású anyaként egy ideig otthon voltam, de ezalatt is adódott lehetőségem helyettesítésre több budapesti Zeneiskolában. 2017-től vagyok a Józsefvárosi Zeneiskola csellótanára. A tanítás mellett állandó kisegítő vagyok a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarban.