Hosmann Erzsébet

magánének, korrepetitor

Zeneiskolai tanulmányait zongora szakon, majd a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolát zongora és magánének szakon végezte. Zenei érdeklődését meghatározó tanárai ebben az időszakban: Pécsi Istvánné (zongora), dr. Szekeres Kálmán (kamarazene), Kapitánffy Istvánné (ének) és Kármán György (korrepetitor) voltak.
1982-ben végezte el a Zeneművészeti Főiskola (ma: Zeneművészeti Egyetem) magánének tanszakát. Tanárai: Sziklay Erika (ének), Bán Melitta (korrepetitor), Erkel Tibor (zongora). Énektanulmányai közben már Sebestyén János (ekkor még csak fakultatív keretek között működő) csembaló tanszakát is látogatta. Mindkét tanszakon való tanulmányai alatt fokozott figyelemmel fordult a kamarazenélés, ezen belül is a barokk zene felé.
1994-ben a Zeneművészeti Főiskola csembaló főtanszakán is diplomát szerzett.
Eközben és ezóta több ízben aktívan vett részt mesterkurzusokon: Dobozy Borbála, Horváth Anikó, Zuzana Ruzicková (csembaló), Malcolm Bilson (fortepiano), passzív résztvevőként pl. Schiff András (zongora), Rados Ferenc (zongora, kamarazene), Hamari Júlia, Sass Sylvia, Laki Krisztina (ének), Gábor József, Thomas Seinhöfel (korrepetitor).

1982-ben (magánének diplomája megszerzésének évétől) kezdett dolgozni a Józsefvárosi Zeneiskolában (akkori neve VIII. kerületi Vándor Sándor Zeneiskola volt), először magánénektanárként, később zongorakísérő-korrepetitorként, majd 2013 óta mindkét minőségben.
Egyéb munkahelyei (mindvégig a Józsefvárosi Zeneiskolában való tanítás mellett):
1984-1986: Magyar Rádió zenei szerkesztő
1999-2013: Szabolcsi Bence Zeneiskola korrepetitor