Katona Gáborné Malmos Edit
Igazgató

a Józsefvárosi Zeneiskola Alapfokú Művészeti Iskola  igazgatója, szolfézs tanár Általános és középiskolai tanulmányait a Fazekas Mihály Fővárosi Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban, zenei tanulmányait pedig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Középiskolai énektanár-és karvezetőképző tanszakán végezte, ahol tanárai többek között Szőnyi Erzsébet és Párkai István voltak.

1983 óta dolgozik a Józsefvárosi Zeneiskolában szolfézstanárként. Munkája során  számos növendéket készített fel zenei pályán történő továbbtanulásra, az utóbbi években pedig a zeneiskola kamarakórusát vezeti.

1994-2005 között az ELTE Tanító-és Óvóképző Főiskolai Karának Ének-zenei Tanszékén főiskolai adjunktusként, majd docensként dolgozott. Az ének-zene tanítással kapcsolatos több publikációja is megjelent.

1974-1999 között a Budapesti Ifjúsági Kórus mellett dolgozott zongorakísérőként és korrepetitorként.

1996-tól vezeti a Kalevala Kórust, a finn-magyar kapcsolatok terén végzett munkájáért 2006-ban Rácz István-díjat kapott, 2015-ben Finn Fehér Rózsa kitüntetésben részesült.

2008-ban a BME Közoktatásvezető-képzőjén szerzett másoddiplomát.
2005. szeptember 1. óta a Józsefváros Zeneiskola AMI kinevezett igazgatója.