Lénárt György
gitár

Zenei tanulmányaimat a miskolci Fazekas Utcai Általános Iskola és Zeneiskolában kezdtem meg. A gitározni gimnáziumi tanulmányaim során kezdtem el a miskolci Erkel Ferenc Zeneiskolában. Első diplomámat a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karán szereztem. Ezt követően döntöttem el, hogy hivatásomként a gitárt választom. 2009-ben felvételt nyertem a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetére. Alapdiplomámat 2012- ben szereztem meg, majd tanári mester diplomámat 2014-ben. Ezt követően külföldön folytattam tanulmányaimat a trentoi Conservatorio di Musica „Francesco Antonio Bonporti”- ban, ahol művész diplomát szereztem 2016 októberében. Tanulmányaim során kétszer is lehetőséget kaptam gitároktatásra, először 2009 – 2010-es tanévben, majd a 2012 – 2013-as tanévben a miskolci Egressy Béni – Erkel Ferenc Alapfokú Művészeti Iskolában. Külföldi tanulmányaim befejezése után gitártanárként helyezkedtem el. A Józsefvárosi Zeneiskola AMI-ban a 2018/2019-es tanév óta dolgozom.